Uykusuzluk sayesinde yaptığım süper hareketler

uykusuz

  1.   Saat 5:45 – Duman’ı 20 dakikadan sonra uyutmayı başardım ve mutfağa gittim. Kendime kahve (Eveett, evet, kafeinsizz !! ) hazırlarken, bir yandan da Duman’ın kahvaltısı için blender’ı aldım. Peyniri, tereyağını ekledim. O anda kettle’ın ışığı söndü. Sıcak suyu bardağa döküp, kahveyi de blender’a ekledim.
  2. Yine kahvaltı seramonisi…Pekmezin kaşıktan tamamen süzülmesi için blender’ın içinde bırakmıştım. Sonra kapağını kapatıp ‘Başla’ düğmesini çevirdim. Makineden gelen o acı dolu, metalin çarpma sesine de 1 dakika boyunca uyanmadım. Aklımdan, “İnşallah Duman bu sese uyanmaz…” geçti, o kadar.
  3. Kötü bir gece geçiriyorduk. Duman yatağına koyduktan sonra her 20 dakikada bir ağlıyordu. Sonunda pes edip, yanıma getirdim. Kısa bir uykudan sonra Duman’ın ağladığını duydum ve koşarak odasına gittim. İşte kabusum gerçek olmuştu !! Yatağı bomboştu !!! “Eyvah, bebeğimi kaçırmışlar !!!”  (Uykusuz aklı sorgulayamazsınız…) diye eşime koştum. Duman’ı bizim yatağa getirdiğimizi unutmuşum.
  4. Bu da Ege’nin bebekliğinden…Nasıl olsuysa kesintisiz uyuduğu 4. saate gidiyorduk ama uyuyacağım yerde süt sağmaya kalktım. 15 dakikanın sonunda zafer dolu 100cc süte gülümsedim. Hepsini lavabodan aşağı döktüm. Döktüğüm anda aklım başıma geldi, daha saklama kabına aktarmamıştım ki; şişeyi yıkayayım !!! Oturup bir saat ağlamıştım arkasından.
  5. Gün içinde yatak odama girdiğimde, kendimi çoğunlukla yatağa uzun uzun bakarken buluyorum.
  6. Gece Duman ağlayınca emzirmek için onu kucağıma aldım. Koltuğa oturup başladık, ama Duman kafasını sağa sola çevirip, stresli bir şekilde söyleniyordu ve sonunda da ağlamaya başladı. “Ne oluyor ?” diye Duman’ı evirip çevirdim bir kaç kere ama en son anladım ki, sadece t-shirt’ümü kaldırmışım…
  7. Buzdolabında kirli bebek bezi bulduğumda, keşke, “Bunu buraya kim koydu ?!?!?!” diye bağıracak 2. bir kişi olsaydı diye çok hayıflanmıştım.
  8. Gece bilmemkaçıncı emzirmenin sonunda Duman’ı yatağa koyduğumu hatırlıyorum. 2 saat sonra koltukta, kucağımdaki emzirme yastığını sıkı sıkı tutarken uyandım.
  9. Klasik hata…Tek gözle yatağa geri dön ama göğüs pedini koymayı unut…Seller içinde uyan…Eşin ne olduğunu sorduğunda, suçu ya köpeğe ya Duman’a at…
  10. “Süt gelmiyor mu ?” diye kontrol etmek istediğinizde, bunu gözünüze doğrultmadan yapınız…Evet, geliyor ama gözünüz yanmadan da anlamanız mümkün 🙂


Kategoriler:Bebekler

Etiketler:, , , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: