Yaz ve ‘Evden Çıkma’ Planları

Bugün dehşetle farkettim ki; okul 1 ay sonra kapanmış olacak !

Ege’ye Yaz Okulu bulmam lazım…4 yaşından beri bozmadığım bir kural bu. Son 4 yıldır ne zaman ‘Yaz Okuluna versem mi?’ diye düşünmeye başlasam, gözümün önünde aynı film oynuyor : Ege, sabahtan akşamüstüne dek bilgisayar başında…Akşamüstü parkta…bu kadar işte ! Öğlen sıcağında parka inemeyeceğine göre, bende her gün aksiyon yaratamayacağıma göre; bence tek yol bu. Okulların açılıp kapanmasında 1’er hafta boş bırakıyorum – zaten o da aslında ‘Boş gezenin kalfası’ olmak için ona yetiyor.

Yaz Okullarının en büyük destekçisiyim sanırım 🙂

Hem vücutlar, hem zihin gelişiyor. Sosyal kalıyorlar…Kapalı odada kendi kendilerine konuşmuyorlar…Daha da güzeli, geldiklerinde yorgun oluyorlar…Azacak, abartacak hali kalmıyor…Daha ne?

Duman’a gelince; onun için de planlarım yok değil…Havalar ısınıyor, bizim ufaklık neredeyse 2 aydır yürüyor. Onu da yavaş yavaş bu aktivite dünyasıyla tanıştırmak lazım…Ege küçükken, o deneme sınıfı senin, bu oyun grubu benim gezerdik. Hatta Duman’dan küçüktü. Anne-bebek grupları şu anda Duman’ın en çok ilgisini çekecek şeylerden biri…Kendisi gibi bebeklerle dolu bir ortam, onda da yeni ufuklar açacak, hiç şüphesiz 🙂

Neden biliyor musunuz? Çünkü sokakta hayat var ! Dışarıda dolu dolu geçen 1-2 saatten sonra eve gelmesi bile keyif…Hem size, hem çocuklara iyi geliyor, bunalmıyorsunuz, havanız değişiyor, gün bölünüyor…

İyisi mi, siz de dışarı çıkın. Çocuklarınıza aktiviteler yaratın. Araya tatillerinizi sıkıştırın. Bizim gibi yazın genelinde İstanbul’da olacaksanız, eve kapanmayın. Hiç yoksa, çevrenizde yaşıt çocuklar / bebekler varsa kendi oyun grubunuzu kurun.

Böylece hem sıcaklarla, hem yazın uzun günleriyle hem de full-time çocuklarla baş etmeniz daha kolay olacak.

Hadi herkes planını yapsın ! :))

İyi fikirleri olanlar, bizimle de paylaşın…Ben de öyle yapacağım.Kategoriler:Çocuklar, Bebekler

Etiketler:, , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: