“Abimle savaşmak, kardeşliğin fıtratında var”, Duman Konakcı’dan, 18 aylık

  1. Annem: Annem benim annem olduğu gibi, başka kimsenin birşeyi değil, olamaz. Dolayısıyla Ege anneme sarıldığı zaman bütün cinlerim tepeme çıkıyor. Ege’nin anneme doğru geldiğini gördüğüm anda, yoluma çıkan herşeyi devirerek ( Bu Madiba ya da Ege’nin kendisi de olabilir) annemin üstüne atlamalı, kafasına çıkarak benim olduğunu göstermeliyim. Gösteriyorum. Ve göstereceğim.
  2. Yemek: Karnımın tıka basa dolu olduğunu biliyorum. Ama farketmez. Ege ne yiyorsa bana verecek, yoksa alnımdaki şeytan damarım çıkana dek bağırırım. Hem de öyle ucundan azıcık değil, hepsini istiyorum. HEPSİNİ !
  3. Ege’nin odası : Ege neden uyuduğu odayı kendisinin sanıyor, anlamıyorum. Oraya doğru yola çıktığımı anlayınca, o sırık bacaklarıyla hemen koşup kapıyı yüzüme kapatması yok mu !! Sinirden çıldırıyorum, kapının kolunu zorluyorum ama nedense kol her zamanki gibi hareket etmiyor, tutuyor mudur nedir !! Tekmeleyince açılmıyor ve biraz da ayağım acıyor ama yine de tekmeliyorum ki, uyumadığımı bilsin ! Her zaman tetikteyim.
  4. Oyuncaklar(ım): Şimdi, bazen Ege ile oynamak istiyorum. O da yere oturup benimle oynamaya başlıyor ama…Benim oyuncaklarıma dokunmadan nasıl oynayacağını bir türlü çözemiyor…Onun odasındaki herşey zaten benim, ama benim oyuncaklarım, BENİM- Ege (ve sadece Ege) do-ku-na-maz.
  5. Çalım: Ben çok iyi futbol oynarım. Övünmek gibi olmasın ama gerçekten öyle. Ben şut atmak üzereyken bu gözlük, ayağımdan topu alıp bana çalım atmıyor mu, gıcık oluyorum. İlk fırsatta gözlüklerine dalıp yamultacağım. Benden söylemesi.
  6. iPad: Ben her istediğimde, iPad’ini bana vermesi gerektiğini öğrenemiyor bu çocuk. Yok arkadaşlarıyla oynuyormuş,yok çok önemliymiş, canı mı gidiyormuş ne oluyormuş, valla dinlemiyorum. iPad benim, sadece benim.

Özetlemek gerekirse; bu evdeki herkes benim. Kendi eşyalarım ve diğer herkesin kullandığı herşey benim. Uzanıp tutabildiğim herşey o an benim oluyor.

Ben 18 aylığım ama bunu biliyorum. Ege 10 yaşına gelmiş ama bilmiyor.

Gel de sinirlenme…Kategoriler:Çocuklar, Bebekler

Etiketler:, , , , , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: