Banyo düşmanları için bir kaç ipucu

Diyorum ya, Ege ve Duman birbiriyle tamamen alakasız kişilikler diye…Ege minicikten itibaren banyo yapmaya bayılırdı. Duman’da doğduğu günden itibaren banyo yapmaya ve soyunmaya karşı…Kova, maşrapa, duş, küvet…denedim. Bir ağzı yerde, bir ağzı gökte ağladı, Duman efendi.

Önce, Munchkin’in ördek şeklindeki şişme küvetiyle başladık değişime. Biraz fayda ettiyse de, çok farketmedi. Sonunda anladım ki; bizim ufaklık suyun ördeğe çarptığı zaman çıkardığı sesten de korkuyor.

O zaman küvete geçtik. (Bu uğurda duşakabini bile söktürdüm, kendim rahat hareket edebilmek için 🙂 ) Bir sürü banyo oyuncağını içine boşalttım. Yine tedirgindi…

Bu noktada problemi neyin başlattığını gözlemlemek gerek. İki kere iki dört. Adam suyun yüzüne çarpmasından hoşlanmıyor.

Önce kalkanları denedim. Fakat kafasında durmadı, durduğu zaman da Duman çıkarıp atmaya başladı. Sonuç alamadım.duş kalkanı

Daha sonra bu maşrapa çıktı karşıma…

lXYZ-6966941_1 lXYZ-6966941_2

Ve gerçekten de en büyük farkı yaratan da bu oldu. Ağzı düz olduğu için, kafasından aşağı suyu dökseniz bile, yüzüne gelmiyor.

Tabii bundan sonra ki en büyük sorun ne, dersiniz? Banyodan çıkmak istememek !!!! Allahım !!

Belli bir noktada küvetteki su tamamen boşalmadan küvetten kaldırmamak gerekiyor; yoksa giyinip saçlar kurayana kadar kulaklarımdan oluyorum 🙂

Bu kez olayı çözmüşe benziyoruz, tabii karşıma daha ne gibi engeller çıkacak bilemiyorum. Su hızlı aktı, pH’i uygun değildi, artık herşeyi beklemek lazım :))

NOT: Resimdeki suyun içinde yulaf unu var…Sonra çocukta amma pismiş demeyin :pKategoriler:Bebekler

Etiketler:, ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: