Yaş Günü Fikirleri

Kendi emeğim geçen hediyeleri, düzenlemelerIMG_4029i her zaman dışardan aldıklarıma yeğlemişimdir. Duman’ın yaşgünü yaklaşırken, her zaman ki doğum günü pastası ve süslemelerden fazlası olsun istedim. Başladım düşünmeye…Öncelikle, evde olsun istemediğim için, kolaylıkla gidip gelebileceğimiz bir yer arayışına girdik. Eve yakın, güzel bir Cafe, bize çok yardımcı oldu. Lokasyon işini hallettikten sonra, pasta seçimine geldi sıra. Ege’nin 1. yaş pastasına elimizden geldiğince benzer bir pasta seçmeye çalıştık. (Çünkü nerdeyse 10 yaşında da olsa, bazen ablalar ve abilerde bir zamanlar bu ilk yaş günü tantanasının kendileri için de yapıldığını görmek istiyorlar. Nitekim, Ege’ye kendi 1. yaşgününün resimlerini gösterince, hazırlıklara daha bir katılır oldu…)

“Gelecek misafirlerimize acaba bugünden ne hatıra kalsa?” diye düşünürken, aklıma Duman’ın çoraplarına lavanta doldurmak geldi 🙂 Sonunda kocaman bir sepet yapıp, çoraplar ile 1 yaş ‘Cookie’lerini karıştırdım. Cafe’de, projeksiyon imkanı olduğunu duyunca da bu sefer küçük bir slayt film yapmak aklıma geldi. 8 dakikalık, Duman’ın doğduğu günden itibaren çektiğim komik resimleri ve videoları bir film haline getirdim. Duman’ın bugünden saklayabileceği başka şeyler de olsun istiyordum.

IMG_4034

O nedenle aklıma şu kartları bastırmak geldi. Tabii bizdeki tayfa karışık olunca, gelen bazı tavsiyeleri kendime saklamayı düşünmedim değil 🙂 (Şaka şaka…)

İş, 1 yaşındaki bebek için organizasyon yapmaya gelince, biraz karışıklaşabiliyor. Dışarda yapacaksanız, mutlaka uyku düzenine göre ayarlama yapın, derim. Çünkü öyle bir an geliyor ki, daha fazla animasyonu kaldıramıyorlar. Doğum gününü gözyaşlarıyla bitirmemek için, herkese veda edip önce biz ayrıldık oradan. Herkes bunu anlayışla karşıladı – çünkü bükülen dudaklar, ovuşturulmaya başlanan gözler ve annenin boynuna gömülen kafanın sahibiyle daha fazla oyun olmayacağını hepimiz anlamıştık.

Sonuç olarak, hepimizin hoşuna giden, güzel bir yaşgünü oldu. Siz de düzenleyeceğiniz günlere kendi fikirlerinizden eklerseniz, eminim daha çok keyif alacaksınız. Benim için önemli olan, böyle günlerden mümkün olduğunca çok hatıra koparmak…Resimler, videolar, o günün özel peçeteleri bile, sonradan çok çok değerli oluyor.

Yaşgünü yaklaşan bütün miniklere şimdiden, “Happy Birthday !!!”Kategoriler:Bebekler

Etiketler:, , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: