Duman artık 1 yaşında !!!

1 yıl !! Aslında şöyle bir uzatmak istiyorum: Biiiiirrrr yıllll !!! Hem dün doğmuş gibi, hem de ezelden beri Duman hayatımızdaymış gibi… (Aslında geçen uykusuz gecelerle birlikte 2 yıl saymak lazım ya, neyse :/ )

Bir yandan, kendi arka fonumda Ege’nin yine beyaz gömlekli, sarı kafasını boynuma gömmüş, etrafında neler olup bittiğini pek anlamayan bakışları oynuyordu. O’nun 1. yaşı, şimdi hepimizi gülümseten bir hatıra- özellikle tombul bacakların birer fasulye sırığına dönüştüğünü, şiş göbeğinin artık sırtına yapışık gezdiğini görüyorum – ve ‘kardeş’inin doğum günü pastasını üflerken dün; yine ürperdim bir an : Herşey geride bıraktığımız bir ‘An’ olarak kalıyor işte. Dumdum’un 1. yaşgünü bile artık o anlardan bir tanesi.

Melankoliyi bırakırsak; geçen yıl ki ‘hastane ziyareti’ kadromuz tam takım, yine bizimle birlikteydi- Duman’ın daha fırından yeni çıkmış, gözleri kapalı, mini miniyken görmeye gelen ailemiz ve arkadaşlarımız; bu kez türlü maymunluklar yapan, çevresinde koşturan ‘abi’lerine gururla gülümseyip, besbelli onları idol alıveren minyatür adamı görmeye geldiler.

Biz çok güzel zaman geçirdik – gelen herkes en yakınımız; çoğuyla böyle harala gürele bir ortamda adam gibi iki çift laf edemediysekte; onları toplu olarak görmek ayrı bir zevk 🙂 Sonrasında Duman’la birlikte açtığımız hediyeler ise, onun başını döndürdü, nereye saldıracağını bilemedi. Önce şaşırdı, sonra bol bol sırıttı – şu an salonun ortası mağaza gibi; herkese çok çok teşekkürler buradan, tekrar…

Malum, 10 gündür yaşgünü hazırlıklarına gark olmuşken, ve herşey tazeyken bu hafta yaşgünlerinden bahsedelim istiyorum. Böylece Duman’ın Yaş gününü azıcık daha uzatma imkanı bulabilirim herhalde 🙂 Yaşgünü pasta seçimlerinden tutun, böyle güzel bir günden daha çok hatıra koparabilmek adına, blogta bu hafta ‘Yaş Günü Teması’ var.

İlgilenenlere duyurulur 🙂Kategoriler:Bebekler

Etiketler:,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: