Gelmeyen dişler, sallanan dişler, lapaya dönen pilav ve çorbaya dönen sütlaç !

Birkaç zamandır hayatımı dişler yönetiyor gibi hissediyorum. Duman 11 aylık- ama hala tek bir dişi bile yok. Onun yerine balona dönmüş diş etleri, huzursuzluk, iştahsızlık ve geceleri de baykuş olma durumu var. Ege’nin dişlerinin ise değişmesi tamamen bitmedi. Dürüst olmak gerekirse; daha kaç tane değişecek artık emin değilim !  Dökülen dişlerini biriktirdiğim ufak kabı salladığımda, demonte bir kastanyet varmış gibi- bir sürü diş var orada.

Geçen gece ben pilav yapmaya çalışırken, Duman buna izin versin diye mutfağa yanıma aldım, eline diş etlerine iyi gelsin diye soğuk salatalık verdim, o sırada Ege okuldan beş karış suratla geldi. Bir dişi çok kötü sallanıyormuş, bütün gün canı yanmış. “Kendim çekeceğim ben bunu şimdi, böyle imkan yok duramıyorum….”dedi. Ben dişi sallanıyor gördüğümde bile, biri barsaklarımdan salıncak yapmış sallanıyor gibi hissettiğimden “Gel, ben yardım edeyim…” diyemiyorum.

O sırada Madiba’da, Duman’ın mama sandalyesinin altında kamp kurmuş, salatalığın düşmesini bekliyordu. Pilavın suyunu koydum? Ege dişiyle oynarken ağlamaya başladı, Duman salatalığı düşürdü, Madiba’da onu kapınca bu sefer çığlık atmaya başladı. Ona yeni salatalık ver, Ege’ye koş derken pilava ne kadar su koyduysam lapa bile denecek durumu bile çoktan aşmıştı.

Ziyan etmeyeceğim ya, pilav püresini saklama kabına koydum. “Yarın sütlaç yapayım bari…” diyerekten.

Velhasıl, Ege yardımla dişini çıkardı. Duman salatalığı yeniden düşürdü, Madiba açgözlü olduğu için azarlandı. Eşim geldi. Bir daha pilav yapacak zamanım yoktu, ikinci yemeği yapmaya başlayamamıştım bile, bende dışardan söyledim. Tam bir başarı hikayesi…Ama daha bitmedi.

Herkes yattıktan sonra her zaman yaptığım gibi sütlaç yapmaya kalkıştım. Arkadaş, süt koyulaşmaz mı !?!? Böyle sulu, iğrenç, pilavlı süt kıvamından döndüremedim, pes ettim. Hepsi çöpe gitti. Sütlaç kısmında nerede yan bastım, onu inanın bilmiyorum.

O gun için burcumu okusaydım, “Sakın bir  şey pişirmeye filan kalkışma…” yazıyordu herhalde.

Birkaç zaman sütlaç, pilav ve diş konusu duymak istemiyorum…:) Yetti gari.Kategoriler:Genel

Etiketler:, , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

SİNEMATİK YEŞİLÇAM

Alternatif Sinema Kültürü Sitesi

%d blogcu bunu beğendi: