SMA ve Yasmin Elif’in kampanyası hakkında

Videolar çektim, gelen mesajlara özel olarak cevap vermeye çalıştım. Sonra dedim ki kendi kendime; “Her seferinde aynı şeyleri söylemektense, en azından buyrun okuyun.” diyebileceğim bir referans olsun.

Çocuklar konusundaki hassasiyetimi beni tanıyanlar zaten iyi bilirler. Bu dünyada sevgiye en değer bulduğum iki varlık; biri çocuklar diğeri de hayvanlardır. Ülkemize özel olarak, bu iki sevgili canlıya yapılan zulümler yetmezmiş gibi, bir de her ana haber kuşağında karşılaştığımız SMA hastalığı gündeme yerleşti.

Çoğumuz gibi, bu zamana kadar birden fazla kez karşıma çıkan SMA kampanyalarına, elimden geldiğince bağış yaptım – ama bu hastalığın tedavisinin bu kadar pahalı oluşu, hasta çocukların fazlalılığı nedeniyle bu bağışların yetersiz kaldığını da biliyordum.

4-5 yıldır Astroloji alanında bulabildiğim bütün kaynakları, sayfalar doldura doldura çalışmış biri olarak, Astrolog Nilay Dinç’i son 2 yıldır yakından takip ediyordum. Başlattığı eğitimlere hep katılmak istediysem de, bu yılın başından önce fırsat bulamamıştım. Onca kitap okumama rağmen, onun öğrettikleri, ‘Doğum Haritası Analiz Etme’ olayına, benim için yeni bir boyut getirdi. Derslerde de, Yasmin Elif’ten sık sık bahsediyordu. Böylece Yasmin Elif, benim görüş alanıma bu şekilde girmiş oldu.

Katıldığı canlı yayınlara katılarak, Yasmin Elif’in kampanyasının gidişatı ve bebişin sağlığı hakkında daha geniş bilgiye sahip oluyordum.

Aslında hobi olarak başladığım Astroloji, harita çözdükçe daha çok harita çözme isteğini de beraberinde getirdi. Bunun için Instagram’da “isilonastro” sayfasını kurdum. Böylece bu işe başlamaya karar verdim. Ama hayatıma astroloji ile birlikte, Yasmin Elif’te girmişti ve ben de onun için birşeyler yapmak istedim.

Sonuç olarak, bu işi profesyonelce yapacaksam, Yasmin Elif ilaçlarına kavuşana dek onun için yapacağım. Bir anne olarak, çocuğunun derdine derman olamamanın ne kadar kavurucu bir şey olduğunu bilmek hiç birimize nasip olmasın ama, bunu günü gününe yaşayan anneler çok fazla. Onlar, ve acı çeken bu minicik bebekler için yapabileceğim bir şey varsa, onu mutlulukla yapacağım.

Son olarak söylemek istediğim bir şey var. Bu süreç içinde, bana “Parayı cebine atmadığını nerden bileyim?” diyenden tutun, sahte dekont gönderen insanlar bile karşıma çıktı. Buradaki motivasyonu gerçekten anlamadığımı söylemek isterim. Onlar adına utanç duyuyorum.

Elbette ve elbette, Valilik izinli olarak Yasmin Elif’e ait bir kampanya var. Direk olarak SMS ve Havale/EFT yaparak bağışta bulunabilirsiniz. Yasmin Elif’in Instagram’daki sayfasına tıklarsanız, bilgilerini orada bulabilirsiniz.

Sevgiyle ve Sağlıkla Kalın.Kategoriler:Genel

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: