Hamileyken bu kadar seveceğimi bilmediğim 10 ürün

 1. I heart shoppingKirli bebek bezi dispanseri : Bu tip şeyler bana her zaman gereksiz gelmiştir…Ta ki eşim alıp eve getirene kadar. Ne büyük bir kolaylık olduğunu anlatamam. Kirli bezi içindeki torbaya koyuyorsunuz, bazıları otomatik, bazılarını ise elle döndürerek torbaya hapsediyorsunuz. Dolduğu zaman ise, yeni plağını taktınız mı iş bitiyor. Süper kolaylık !
 2. Buharda pişirici / doğrayıcıİlk zamanlar sürekli mikro pişirme yaptığınız için daha büyüklerine gerek olmuyor. Tek hazneli olanlar ise favorim. Benim olmazsa olmazlarımdan.
 3. Dönence: Bu da bana sadece aksesuar olarak gelmişti önceleri. Sonradan Duman’ın ne kadar sevdiğini görünce çok şaşırdım. Bazı geceler uyandığında sadece tanıdık müziğini duyunca bile dönüp uyumaya devam ediyor. Işıklı olanlarını almakta fayda var; aksi takdirde ilgilerini hemen kaybediyorlar.
 4. Dev Müslin Örtü: Yazın örttüğünüzde serin, kışın örttüğünüzde sıcak tutuyor. Özellikle hafif serintili yaz akşamlarında çok işe yarıyor. Aynı zamanda bebek uyuduğunda arabanın üzerine serilecek kadar büyük oldukları ve hava geçirdikleri için de ayrıca kullanışlı.
 5. Soğuk Buhar MakinesiBebeğinizin burnu tıkalıyken son derece işe yarayan bir alet. Yalnız küçük bir öneri; içindeki suyun hep taze olması gerekiyor. Aksi halde burun enfeksiyonu için davetiye çıkarmış oluyorsunuz. İçine küçük bir-iki damla okaliptüs yağı harikalar yaratıyor.
 6. Ergonomik taşıyıcı: Sling’leri ilerideki yaşlarda kullananlar elbet var. Bebek ağırlaşınca, biraz daha konforlu ve belinize daha az yüklenen bir çözüm arıyorsanız, ergonomik olanlara bakın derim. Çok rahat oluyorlar.
 7. BB Kremler : Özellikle ilk zamanlarda hem nemlendirici, hem fondoten, hem güneş koruyucu sürmeye şahsen ben zaman bulamadım. O yüzden bu kremler iki dakikada yüzüme canlılık verdi. Hala da kullanıyorum.
 8. Yoğurt Makinesi: Ege’nin zamanında tencerede eski usul yapıyordum. Fakat şimdi bu makineye bayılıyorum. Sütü ve maya olarak kullanacağınız yoğurdu (genelde bebek yoğurdu tercih ediyorum.) karıştırıp özel kabına döktünüz mü iş bitiyor.
 9. Kamera: Ege’nin zamanında akıllı telefonlar henüz yoktu. Telefonumdan kablosuz ağ sayesinde seyredebildiğim bir kamera edindik, Duman bizim odadan kendi odasına geçtiğinde. Dinlemek başka olay ama gözünüzle gördüğünüzde içiniz daha bir rahat ediyor. Zaman zaman nefes alıyor mu diye burnum telefona değdiğinde eşim önceleri komik buluyordu ama galiba son birkaç aydır sinirine dokunmaya başladı…Neyse 🙂
 10. Meyve-sebze eziciKabı tırtıklı bu araç, avakado, muz, tatlı patates, balkabağı vb ezmek için çok işime yarıyor. Bunları blenderdan geçirmeden iki dakika da püre haline getirebiliyorum. Kulpu sayesinde ezdikten sonra başka kaba aktarmama da gerek kalmıyor. 


Kategoriler:Bebekler

Etiketler:, , , , , , , , ,

2 replies

 1. e bunların resimleri linkleri nerede kardeş?
  ben şahsen bi bez yokedici sahibi olmayı pek arzulamaktayım. keza, 7-8-10 kesinlikle marka önerisine ihtiyacım var..

  Beğen

  • İpek merhaba, Mothercare’de satılan Tommy Tippe marka dispanseri kullanıyorum ben. Çok memnunum. BB krem olarak Bioderma’nınki, denediklerim içinde en çok sevdiğim oldu. Gıda ezici ve saklama kapları için Annabel Karmel ürünleri getirttim Amazon’dan. Aynı şekilde bebekler ve küçük çocuklar için yemek kitaplarına da (Annabel Karmel’in) istersen bir gözat. Benim kullandığım yoğurt makinesi ise Tefal. Umarım memnun kalırsın. Sevgiler.

   Liked by 1 kişi

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

SİNEMATİK YEŞİLÇAM

Alternatif Sinema Kültürü Sitesi

%d blogcu bunu beğendi: