Bizim evde yaşamak için gerekli 8 Beceri

  1. Kapıdan içeri girerken, iki ayağınızı omuz genişliğinde açıp, yere sağlam basmalı, vücüt ağırlığınızı arkaya doğru vermelisiniz. Çünkü 30 kg’luk bir labrador, kendini kaniş sandığından ötürü, hararetli bir kucaklaşma yaşamak üzeresiniz, sıkı durun.
  2. Ninja reflekslerine sahip değilseniz, sakatlanmanız işten bile değil. Biriyle konuşurken, arkanızdaki cücenin ne yaptığının her zaman farkında olmalısınız. (UNAGİ: Friends dizisi fanları anlayacaktır.) Çünkü en beklemediğiniz anda oyuncak bir çimento kamyonunun son güzergahı, mazallah kafanız olabilir.
  3. Diyelim ki, mutfaktan salona doğru geçerken ayağınıza top geldi. Elinizde, bir pyrex dolusu zeytinyağlı pırasa, veya ufaklığın yemeği olabilir. Önemli değil; o topa sağlam (en azından düz) bir şut çekmelisiniz ki, evdeki karizmanız sarsılmasın. Yoksa, evdeki sarışın Ronaldo’dan, “Patates”, “Tomruk”, “Kazma” gibi iltifatlar duyabilirsiniz. (Ki, bu da sonradan “Büyüklerle böyle konuşulmaz” konulu nutuğa yol açabilir, pişen yemek mundar olabilir, vs vs…)
  4. En iyi ve anaç niyetlerle Madiba’ya yemek vereceksiniz: A) Verirken bacaklarınızı kapalı tutun. (Sizin çekilmenizi bekleyemeyen bu ‘asil’ yaratık, anında o koca gövdesini bacaklarınızın arasından sıkıştıracak ve mamasına kavuşacaktır.) B) Eğer ‘A’ şıkkını tamamladıysanız, bu sefer de sıkı durun, çünkü aradan geçemediği için size bir tane yapıştıracaktır.
  5. Yemek yediğiniz alanı terkederken, mutlaka yere bakın ve küçük adımlarla ilerleyin. Siz yemek yerken sizi seyreden Madiba’dan süzülen salyalar, son derece sinsi ve kaygan olabilir.
  6. Koltukta TV’ye dalmayın, ve ASLA bir şey okumaya çalışmayın. Duman, bu boşluğunuzu farkedip, kendini son hızla üzerinize atacaktır. Korkmayın- tavan çökmedi, sadece çocuk…
  7. Yemek yaparken, veya bir şeyler doğrarken, dalmayın- sıkı durun ve savunmada kalın. Her şekilde poponuza bir kafa darbesi yiyeceksiniz. Şimdi değilse bile 5 dakika sonra.
  8. ASLA ve asla, yalnız değilseniz ağzınıza bir şey atmayın. Bir tek lokma bile olsa…Ne çiğnediğinizi görmek için, ağzınızı iki uca açacak, ve içine kafasını sokmaya yeltenecek bir yer cücesi, ‘Çikolata mı yiyorsun?” diye dolapları indirecek bir erken ergen, ve sonraki 1 saat boyunca peşinizi bir an bile bırakmayacak bir köpek, hemen orada bitecektir.


Kategoriler:Genel

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: