” ‘Büyük’ insanlarınızı nasıl yönetirsiniz?”, Duman Konakcı’dan (20 aylık)

  1. Mama sandalyesi sizin dostunuz değil. Önce bunu aklınıza yerleştirin. Büyüklerinizin, sizi ‘sabitlemek’ için kullandıkları bir araç o. Eğer tufaya düşüp, bir kez oraya konduysanız, öncelikle sesinizi hemen çıkarmamanızı tavsiye ederim. Büyüğünüz, sahte bir gülümseme ve geri geri adımlarla ortadan kaybolmak üzereyken atılımınızı yapmanız gerekiyor. Kollarınızla masaya tutunup kendinizi yukarı çekin. Bir kez göbeğinizi masadan aşırttıysanız da hemen aşağı sarkın. Gerek olduğu sürece bu hareketi tekrarlayın. O sandalyede fazla oturmayacaksınız…
  2. Bebek arabası da dost görünen düşmanlardan bir tanesi. Hemen, “Heyoo, dışarı gidiyoruz!!” heyecanına kapılmayın. Koşarak gezmek gibisi yok ! O yüzden bebek arabasına oturtulmak üzereyken sırtınızı kavis yapıp avazınız çıktığı kadar bağırın. Dikkatinizi dağıtmak için kullanılacak çubuk krakerleri, kurabiyeleri olanca gücünüzle yere atın. Böylece o araba evde kalacak- siz değil.
  3. Eğer büyüklerinizden biri, yemek pişirmeye, temizlik yapmaya ya da etrafı toplamaya yeltenirse, dikkati üzerinize çekmeniz lazım. Hemen buzdolabının kapağını açın, elektrik prizlerine doğru hamle yapın, ya da dolu bardak suya doğru koşun. Gerekli olduğu kadar bu hareketleri tekrarlayın. Çok geçmeden pes ettiklerini göreceksiniz.
  4. Eğer büyüklerinizden biri veya bir kaçının elinde çay ya da kahveyle en yakın koltuğa doğru seğirttiğini görürseniz, yukarıdaki adımları içecek soğuyana kadar tekrar edin.
  5. Tuvalete sizsiz gitmelerine izin vermeyin. Burada taviz gösterirseniz, tuvaletten çıkma süresinin uzadığını sizde göreceksiniz ki; bu gayet sıkıcı ve gereksiz bir durum. Siz olmadan giderlerse, kapıyı yumruklayıp olanca gücünüzle tekme atın. Yok eğer, kendinizi kapı kapanmadan önce içeri atabildiyseniz yine de kontrolü elinizde bulundurmanızda fayda var. Tuvalet kağıdını tutarak koşmaya başlayın. en yakın musluğu açıp kolunuzu suya tutun; veya çamaşır makinesinin düğmelerine gelişigüzel basın.


Kategoriler:Bebekler, Genel

Etiketler:, , , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: