Bebekli tatil için küçük ipuçları

Döndük !

Gitmeden önce kafamda ünlemlerle küçülüp büyüyen “NASIL OLACAK???” sorularının bütün cevaplarını aldım. Ne de olsa 4 aylıkken gittiğimiz yolculuk dışında (ki o zaman her şey daha rahatmış…!) Duman’la ilk deniz tatilimizdi.

Herşey kafamda henüz tazeyken hemen yazayım istedim, bende…

1Bebekler için olan kollu ve yarım bacaklı mayolar: Bunlardan 2 tane edinmenizi şiddetle tavsiye ederim. Açıkçası bu mayoların içinde Duman’ı ‘komando’ denize soktum 🙂 Çünkü sürekli bezle dolaştığı için pişiğe çok meyilliydi gitmeden önce…Zaten deniz suyu da, pişik, vs gibi durumlara çok iyi geliyor. Hem güneşten yandı mı, yeterli krem sürdüm mü acaba sorularından kurtuluyorsunuz; hem de plajdakiler “Bebek acaba şu an denize çiş yapıyor mudur?” diye size ters ters bakmadan, olayı tamamlamış oluyorsunuz.

2- Köpük güneş kremleri: Sprey olanlar, bebeklerin sıkarken soluyabilecekleri için tavsiye edilmiyor. 50 faktörler kireç gibi olduğu için, ben hiç adam gibi sürmeyi becerememişimdir. Köpük olanlar çok rahatmış, kolay sürülüyor, ve hemen emiliyor. Sabırsız bebeler için birebir.

3- Kumlu ayaklar için bebek pudrası: Bunu daha önce de yazmıştım. Deneyin, şaşıracaksınız.

4 Crocs, vb hava alan terlikler: En küçük numarası 21’miş Crocs’ların…Sürekli koşup, deli dana gibi kendi çevrelerinde dönmeye başladıklarında eğer çıplak ayağa giydilerse biraz terletiyor. Ama onun dışında deniz kenarı, vb yerlerde bir tane edinin derim.

5- Denize girmek istemeyen bebelere ‘Cup Cup Taş oyunu’: En inatçısı bile, denize girip taş atmaya, ve taş düştüğünde anne-babadan gelecek abartılı bir tepkiye hayır diyemiyor…Tecrübeyle sabit 🙂

6- Saatlere mümkün olduğunca bağlı kalmak: Huzurlu kalmak istiyorsanız, yemek ve uyku saatlerini mümkün olduğunca evdekiyle aynı tutmaya çalışın…Aksi takdirde huzursuz, uykulu ve sürekli şikayetçi bir bebekle tatil geçireceğiniz gibi; evde de eskiye dönmek için zorlanacaksınız.

7- Yeni lezzetler, yeni sürprizler: Daha önce yemediği sebzeleri, balıkları denemek için mükemmel bir fırsattı, bizim tatil. Arada da dondurmadan bir-iki minik dil darbeleri ise; yeniliğin bazen ‘Çoookk lezzetli’ olabileceğini gösterdi, Duman’a.

Eminim daha pek çok ipucuyla döneceksiniz sizde, tatilinizden. İyi zaman geçirin, bol bol fotoğraf çekin, ve unutmayın: Siz pozitif olursanız, bebeklerinizde sakin kalıyor ve uyum sağlıyorlar.

İyi Eğlenceler !Kategoriler:Bebekler

Etiketler:, , , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: