Hem ekonomik, hem de çok zevkli bir tatil önerisi

Eğer bu yaşıma kadar hangi tatilin unutulmazdı diye sorsalar, kesinlikle şimdi size önereceğim tatilimiz derdim. Çocuklar biraz büyümüşse, onlar için de unutulmaz ve keyifli bir macera olacak mutlaka.

İşim olmaz demeyin. Kesinlikle bir düşünün.

Karavan; herkesin mutlaka en azından bir kez denemesi gerektiğini düşündüğüm bir tatil alternatifi…

Neden mi?

Çünkü birincisi, özgürsünüz. Rotanızı belirleyin, karavanın içindeki buzdolabını doldurun. Sonra vurun kendinizi yollara. Türkiye’nin çok çeşitli bölgelerinde, sayısı hiçte azımsanmayacak kadar çok karavan parkları var. Üstelik, denize sıfır, mis gibi ormanların içinde, duşların ve tuvaletlerin tertemiz olduğu (Karavanda bunlar tabii ki var), karavanınızı şarj edebileceğiniz çok güzel yerler bunlar…Geceleme ücretlerinin de gülünç derecede cüzi olduğunu da söylemem lazım.

Tabii bu konuda aşmış insanlar var !! Karavanın yanında tam boy buzdolabı ve Digitürk anteni görmüşlüğümüz de var bu tatilde, karavanının çevresini çitler ve ışıklarla çevreleyerek, kendi bahçesini yaratanlar da !!!

Biz, çok deneyimli karavancılar sayılmayız belki; ama kesinlikle tadını alanlardanız.

Üstelik, sürmesi de çok keyifli.

Otellerdeki yemek kuyruklarından, akşam yemeğine ‘derli toplu’ gitme zorunluluğundan eser yok !! 1 hafta tatil yapacağım diye 6 ay borcunu ödemiyorsunuz. Orada yapılan mangalın, salataların lezzetine doyum olmuyor.

Peki zorlukları var mı? Eh, her güzel şeyde olduğu gibi bir kaç tane.

Bunlardan biri, çok sıcak mevsimde giderseniz bazen karavanın içi epey sıcak oluyor. Tabii esen bir yerde konaklarsanız, camları açtığınızda bu sorun yok. İkincisi ise sinekler. Mutlaka kara ve sivri sinekleri uzak tutacak losyonlar, tütsüler bulundurun. Bunların dışında gerçekten, en azından bizim için hiç bir negatif tarafı yoktu, karavan tatilinin.

Bir de…Eğer karar verirseniz elinizi çabuk tutmanız lazım…Çünkü bu meretleri siz aramaya başladığınızda herkes aramaya başlıyor, benden söylemesi. Bir çok kez niyetlenip, kiralayacak karavan bulamadığımız için gidemediğimiz olmuştur.

Bir not daha; en güvenlisi, en keyiflisi, herkesin bir arada olduğu karavanlar oluyor. Arabaya takılanlar, değil. Şöför koltuğunun yanındaki koltuk, çoğu zaman 360 derece dönebildiğinden, çocuklar ne yapıyor görebiliyorsunuz ve istedikleri bir şey olduğunda kalkıp verebiliyorsunuz.

İçinde klima, TV, yemek masası, koltuklara kadar herşeyi olan karavanların kiraları da kimsenin yuvasını yıkacak kadar pahalı değil.

Hazır tatil mevsimi yaklaşırken bir düşünün, derim…Kategoriler:Genel

Etiketler:, , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: