Survivor: Anneler – Bebekler

Açlık: İddiaya varım ki; anneler gün boyu bebeklerine ya da çocuklarına yedirdiklerinden çok daha az yemekle bütün bir günü geçiriyorlar ! Çünkü genelde yemek yemeye fırsat kalmıyor. En iyi ihtimalle ya dolaptan bir şey kemireceksiniz, ya ayakta ağzına bir şey atacaksınız.

Skor, daha bismillah Anneler 0 – Bebekler 1

Uyku: Bebeğini 1 saat uyutmak için anneler 2 saat uyanık mücadele ediyor. Sonunda uyudukları yer ise tartışmaya gayet açık. Ya koltukta çok garip pozisyonlarda bayılınıyor, ya da yatağın bir ucunda, her an harekete hazır bir şekilde sızılıyor. Evet, belki kafamızda fareler dolaşmıyor – ve lakin uyumak için elini sürekli saçlarımın içinde gezdiren Duman ile, şahsen ben aynı efekti yakalıyorum.

Skor : Anneler 0 – Bebekler 2

Ödül Oyunları: Sonunda ufak çocuğunuzu ya da bebeğinizi uzun uğraşlardan sonra bir şeyle oyalamayı başardınız diyelim. Tabii, bu kolay bir şey değil. Bu uğurda halka veya lego kutusunun kapağını kafanızın üstünde devirmeden tutmak, çaktırmadan kanalı değiştirip, kumandayı göstermemek, bir kutu oyuncağı defalarca eksiksiz bir şekilde doldurup boşaltmanız gerekebilir. Ödülünüz genellikle dökmeden ve soğumadan içebildiğiniz 1 fincan kahve oluyor. Ama onu da kafanızdaki kapağı düşürmeden içmek zorundasınız.

Anneler 1- Bebekler 2

Annelerin kazanmaktan başka şansı yok. Bebekler ise finale gidiyor.

Dokunulmazlık Oyunları: İster bebek telsizinin tekini tuvalete atsın, ister DVD Oynatıcının içini bozuk paralarla doldursun…Sonuç aynı: Bebekler dokunulmaz.

Oldu mu size skor 2-2 ?

Semboller: Omzumuzdaki salya izleri, t-shirt’ümüzdeki mama kalıntıları…Bütün semboller bizde 🙂

Anneler oyunu bırakmıyor : Anneler 3 – Bebekler 2

Halk Oylaması: Dışarı bebeğinizle çıktığınızda en çok tezahüratı kim alıyor? “Ayyy, ne tatlı?” “Oyyy, şuna bak !!!” Fazla söze gerek yok. Halk onlardan yana. Bize dönüp bakan yok.

Skor eşitlendi, nefesleri tutuyoruz : 3-3

Konsey: Babalar eve gelince, her iki tarafta olayları kendi ağzından anlatıyor: Anne, “Bütün gün 1 dakika durmadı. Yemek yedirene kadar canım çıktı. Bu arada galiba dişleri de çıkıyor. Gündüz uykusu yalan oldu…Canım çıktı vallahi…Yaramaz bu çocuk, şimdiden böyle olursa ileride yandık…” Bebekler eğer konuşabiliyorsa, genelde işkembeden sallıyorlar: “Annem beni dövdü, sonra yemek vermedi, su da vermedi…Arada da tam şurama yumruk attı.”

Eğer konuşamıyorlarsa, baba içeriye girdiği andan itibaren dünyanın en mutlu, en uslu, en çok sırıtan bebeği oluverdikleri için, konseyde meşalesini alıp giden kimse olmuyor ama göstermek istemeseler de, babalar burada puanı kesin bebeklere veriyor.

Anneler 3 – Bebekler 4

Yapacak bir şey yok…Her ne kadar skor Bebeklerden yana da olsa, ben finalde bütün anneleri SURVIVOR ilan ediyorum !!!!Kategoriler:Genel

Etiketler:,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: