Boyama Kitabı alır mısınız? Çocuğunuz için değil, sizin için !!!

Amazon Amerika’nın “En iyi Satan Kitaplar” listesine bir göz atınca, dünyayı saran yeni bir akım göze çarpıyor. YETİŞKİNLER İÇİN BOYAMA KİTAPLARI…

Bence harika bir fikir !!!

Siz de bazen çocuğunuzla boyama yaparken, kendinizi kaptırmıyor musunuz? Renkleri özenli seçip, taşırmamaya dikkat ediyorsunuz, değil mi? Hatta sizden istenilenden biraz daha fazla boyadığınız olmuyor mu?

Ben yapıyordum…Ege, iki kere karalayıp yenisine geçmek isterken, ben özenle, birbirine uyan renklere konsantre olarak boyuyordum !! Bence bir çoğumuz da aynı şeyi yapmışızdır veya yapıyoruzdur.

Genel amacı, insanları sakinleştirmek, stresi dağıtmak ve renklere konsantre olmak, yetişkinler için olan bu kitabın. Sayfalarını çevirdikçe, birbirinden farklı, siyah-beyaz, çiçek ve hayvan desenlerinin olduğu sayfalar çıkıyor karşınıza.

Beklenmeyen bir fenomene dönüşmeye başladığında, psikologlar hemen olaya el atmışlar. “Ne zaman oyun oynamayı bırakırsanız, o zaman yaşlanmaya başlarsınız…” diyorlar. Haklılar tabii ! 🙂 Hatta, meditasyonun bir şekli olarak görülmesi gerektiğini düşünen pek çok kişi var;  ‘Mandala Boyama’ websitesinin, boyamanız için size birbirinden farklı Mandala’lar sunması buna bir örnek olarak veriliyor.

Bütün bunlar koşup, kendimize özel Crayon’lar almaya yetmeyecekmiş gibi, hafızanın güçlenmesine yardım ettiği de ortaya çıkmış.

Bana gelince, her ne kadar şu anda hiç zamanım olmasa da, bir daha ki kitap alışverişime bunlardan bir tane eklemeyi düşünüyorum. Benim için Puzzle yapmakta aynı işi görüyor ama şu anda puzzle’ın her bir parçasını 5 dakika da yutmaya hazır bir Duman olduğu için, boyama kitapları iyi bir başlangıç olabilir…

😀 😀Kategoriler:Genel

Etiketler:, , ,

1 reply

  1. Amazondan isteyene kadar, her köşe başındaki kırtasiyelerde var zaten. gizemli bahçe de bunlardan en meşhur olanı.

    Beğen

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: