Filtre kahve içmeseniz bile, kahve filtreniz olsun ! 10 Sürpriz Kahve Filtresi kullanımı..

  1. Saksınızın dibine yerleştireceğiniz kahve filtresi, bitkiyi her suladığınızda, toprağın saksıdaki deliklerden kaçmasını engeller.
  2. Mikrodalga fırınınızda ısıttığınız yemeklerin oraya buraya sıçramasını istemiyorsanız, üstlerine bir tane filtre koyup öyle ısıtın.
  3. Kızartmalarınızın altına kahve filtresi koyarsanız, mutfak havlusu veya peçeteden daha çok yağ emdiklerini göreceksiniz.
  4. TV, bilgisayar ekranlarını ve diğer cam yüzeyleri pırıl pırıl yapmak istiyorsanız…Evet, filtreyle silin.
  5. Çamaşır kurutucunuz var ve çamaşırların kurutucudan çıktıktan sonra güzel kokmadığını mı düşünüyorsunuz? Kahve filtresini alın, 3-4 damla beyaz sirke ve 1-2 damla lavanta yağıyla ıslatıp, kurutucunuzu çalıştırmadan önce çamaşırlarla birlikte koyun. Sonuca şaşıracaksınız.
  6. Çorbanızın içine katacağınız, defne yaprağı, karanfil, kakule vb baharatları bir kahve filtresine koyup top yapın ve ağzını kasap ipiyle bağlayın. Çorba piştikten sonra, balık avlar gibi baharat avlamaktan kurtulacaksınız.
  7. Kahve filtresine biraz ayakkabı boyası damlatıp ayakkabılarınızı boyamayı deneyin. Daha önce görmediğiniz kadar iyi boyanmış olacaklar.
  8. Bir şey doğrarken parmağınızı mı kestiniz? Bir parça kahve filtresi bastırırsanız, kanamanın çok çabuk durduğunu göreceksiniz.
  9. Küçük porsiyon süzme yoğurda ihtiyacınız varsa, akşamdan minik bir sos tenceresinin üzerine kahve filtresi geçirin ve yoğurdu filtrenin üzerine koyun. Sabaha süzme yoğurdunuz hazır.
  10. Pamuğunuz bittiyse, oje çıkarmak için aseton ve kahve filtresini deneyin. Memnun kalacaksınız.


Kategoriler:Kullanışlı ve Pratik Bilgiler

Etiketler:,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

SİNEMATİK YEŞİLÇAM

Alternatif Sinema Kültürü Sitesi

%d blogcu bunu beğendi: