Evde Cilt Bakımı

Kendime, ışıklı ve büyüteçli ayna aldığımdan beri “Acilen yüz bakımına gitmem gerekiyor!!!” diye dolanıp duruyorum…Çünkü herşey olduğunun 5 katı birbirine girmiş gözüküyor- resmen aldığıma pişman oldum 🙂

2 haftadır evin çevresindeki onca yeri tırım tırım arandım ama sanki Ataşehir’deki bütün kadınlar, çaresizliğimi biliyormuş gibi bütün randevuları kapmışlar. O yüzden, (her zamanki gibi) iş başa düştü.

Peki salon kalitesine yakın bir cilt bakımını evde yapabilir miyiz? Şunu söylemeliyim ki; bu yazıyı bakımım bittikten sonra yazıyorum. Çünkü sonuç gayet iyi; “Bunu yazayım” dedirtecek kadar iyi 🙂

(Önce-Sonra resmi çekmeye çalıştım ama her seferinde Madiba üzerime atladığı için beceremedim)

1- TEMİZLEME

Şimdi burada iki seçeneğiniz var: Ya kozmetik ürününüze sarılacaksınız; ya da biraz maceraya atılacaksınız. Evde hindistan cevizi yağınız varsa, süper. Yoksa zeytinyağı da olur. Pamuğa damlatın ve yüzünüzü güzelce silin. (Surata zeytinyağı mı sürülür?! diyen okuyucular, isterseniz siz devamını okumayın çünkü sonrası daha karışacak) Sildikten sonra ılık suyla durulayın.

2- BUHAR

İlk defa denedim ama kaynamış suyla, kafaya kapatacağınız havlu epey iyi iş görüyormuş. Direnin. 10 dakika kadar. Böylece gözenekleriniz açılmış olacak ve bundan sonraki adımlar amacına daha etkili ulaşacaklar. Toksinler dışarııı, nem içeriiii…

3- SİYAH NOKTALAR

Bir kapta karbonat ile suyu karıştırarak macunsu bir kıvam elde edin. Siyah noktalardan nerede şikayetçiyseniz, karışımı o bölgelere sürün. Sürerken aynı zamanda peeling’te yapmış olacaksınız. 7-8 dk kadar karışım yüzünüzde kalsın. Önce pamukla, sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

4- SIKI GÖZENEKLER, SİLİKLEŞMİŞ LEKELER VE DERİN TEMİZLİK

Yumurtanın beyazını ayırın ve içine 2 damla limon suyu damlatın. Köpürene kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze bir kat sürün. Gözlere ve dudaklara dikkat. Sürdükten sonra yüzünüzün kurumaya başladığını hissettiğinizde bir kat daha sürün. (Kurudukça yeni kat karışımı 3 kez süreceksiniz.) Son kattan sonra 15 dk bekleyin. Sıcak suyla yıkayın.

5- SERUM VE NEMLENDİRME

Sürekli kullandığınız serumunuz varsa şimdi kullanmak için tam zamanı. Serum ve nemlendiriciyi arka arkaya güzelce sürün. Serumunuz yoksa bu aşamada sadece nemlendiricinizi ve göz kreminizi kullanın.

Voila !!! Hiç fena değil, değil mi ??

 Kategoriler:Güzellik-Bakım, Kullanışlı ve Pratik Bilgiler

Etiketler:, , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: