Karbonat ‘Herşeye Birebir ! ‘…İşte o ‘Herşey’ den bazıları !

1- Plastik saklama kapları

Kullanmamaya çalışsakta evde bir- iki tane atmaya kıyamadıklarımız olabilir. Eğer onlarda yemeklerden, vs dolayı lekeler oluştuysa, karbonat yardıma hazır: Bir yere 4 yemek kaşığı karbonat ve ılık su doldurup, saklama kaplarınızı içine bırakın.  Bir kaç saat içinde lekeler kaybolacak.

2-  ‘Garip’ kokabilen buzdolabı

Bir küçük kaseye veya kesenin içine karbonat koyun ve dolabınızın bir kenarına bırakın. Kokuların birbirine karışmasını önleyecek ve istemediğimiz kokuları emecektir.

3- Sebze ve Meyveler

Dışarda satılan sebze-meyve deterjanlarına itibar etmeyin – onları karbonatlı suyla yıkayın…Böylece tarım ilaçları, vs herşeyden temizlenmiş olacaklar.

4- Gıcır gıcır mutfak süngerleri

Koku ve lekeleri yok etmekte birebir…Deneyin, farkı göreceksiniz.

5- Kedi-köpek yatakları

Ufaklıkların yatakları bazen istenmeyen kokular barındırabiliyor. Karbonat serpin, 15 dakika sonra elektrik süpürgesiyle süpürün. Mis !

6- Zavallı tüylü oyuncaklar

Hani olur ya…Toz yumağı olurlar, gözlerinde hazin, artık ışıltısı kalmamış bir bakış vardır ve sarılmayı aklınızdan bile geçirmiyorsunuzdur 🙂 İşte, alın o zavallıcıkları, bir çöp torbasının içine atın (bu evrede çok korkacaklardır tabii :p ) ve üstlerine cömert dozda karbonat serpin. Torbanın ağzını sıkıca bağlayın. Sonra acımadan onları epeyce bir salladıktan sonra, torbadan çıkarıp, elektrik süpürgesinin dar ağzıyla üzerlerinden geçin… İşte, hayata döndüler !

7- Bahçe mobilyaları

Yaz geliyor !!! Balkonlarda, bahçelerde kullandığımız mobilyalar kışın hışmına uğradılar. Kendilerine getirmek için karbonat ve suyla silin. Bu arada…Kış için hazırlık yapacağınız zaman, yastıkları ve minderleri kaldıracağınız torbalara biraz karbonat koyarsanız, yaz geldiğinde, ” Acaba yenilerini mi alsam?” diye düşünmezsiniz.

8- Duvarlar

Mutfak duvarlarındaki yağ lekeleri…Çocukların odalarındaki duvarlarda yaptığı sanat eserleri…Hepsinin ömrü, siz karbonat ve suyla silene dek 🙂

9-  Alkali Su

İçtiğiniz suyun alkali olmasını istiyorsanız, karbonat ekleyin…Tamamdır.

10-  Mutlu Mangallar

Mangalınızı veya barbekünüzü kullandıktan sonra, ızgaranın üzerine karbonat serpin ve öyle fırçalayın. Sonuçtan çok memnun kalacaksınız…Kategoriler:Kullanışlı ve Pratik Bilgiler

Etiketler:, , , , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: