Bebek Pudrasının Süper Güçleri ?

pudraBebek pudrasını bebeklerde kullanmayı, doktorlar soluma riskinden dolayı tavsiye etmiyorlar. Fakat akla hayale gelmeyen işlere yaradığı da bir gerçek. İşte bir kaçı:

  • Eğer yazın kumlu bir plaja gidecek kadar şanslıysanız, yanınıza bir kutu bebek pudrası alın. Özellikle de yanınızda bebek; ya da benim gibi ayağında kumla dolaşmaktan rahatsız olanlar varsa. ‘Kumlu kişi’ye biraz pudra serpin. Kumların hemen temizlendiğini göreceksiniz.
  • En sevdiğiniz kolyeniz düğüm olup birbirine mi dolandı? Pudrayı serpin, ve düğümün dolandığı yerlere girdiğinden emin olun. Düğüm çok daha kolay bir şekilde çözülecektir. Özellikle kopma riskli olan ince kolyelerde çok işe yarıyor.
  • Beklenmedik bir fayda daha: Yazın çok sıcak ve siz yatağa gidip kaynamak istemiyorsunuz…Yatağınıza biraz bebek pudrası serpin ve 5-10 dakika bekleyin. Yatağın gözle görülür ölçüde serinlediğini hayretle farkedeceksiniz… Çok güzel kokulu bir yatağın sizi bekliyor olacağı da cabası.
  • Karıncaların bebek pudrasından nefret ettiğini biliyor muydunuz? Yerdeki, penceredeki çatlaklara, veya girdiklerini bildiğiniz herhangi bir yere koyacağınız bebek pudrası onları içeri sokmayacak.
  • Rimelinizin daha kalıcı ve kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız (kim istemez, değil mi ya 🙂 ), rimelden önce kirpiklerinize birazcık bebek pudrası sürün. Farkı göreceksiniz.
  • Eski ve küflenmeye meyilli kitaplarınız varsa, sayfalarına pudra serpip, sayfalar açık bir şekilde kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra bir kez daha aynı işlemi uygulayın ve kitabı dik bir şekilde bırakın. Sonuçtan memnun kaldığınızda, yumuşak bir fırçayla pudraları fırçalayın. Sonuçlar süper.
  • Köpeğinizi yıkamak istemiyorsanız ama yine de temizlenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, sırtına biraz bebek pudrası serptikten sonra fırçalayın. Pırıl pırıl olacak.
  • Daha çok bilinen kullanım alanları: Temizlik eldivenlerinin, ayakkabıların içindeki nemi çeker ve kötü kokuyu engeller. Ayrıca süper bir kuru şampuandır. Saç derisine biraz serpip, saçlarınızı taradığınızda, yağlanmanın gittiğini farkedeceksiniz. Aynı şekilde ağda ve traş sonrası acıyı azalttığı da bir gerçek.


Kategoriler:Kullanışlı ve Pratik Bilgiler

Etiketler:, , , , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

SİNEMATİK YEŞİLÇAM

Alternatif Sinema Kültürü Sitesi

%d blogcu bunu beğendi: