Siz Diş Macununuzu sadece ağız temizliğinde mi kullanıyorsunuz?

dmacun

1. Yazılı- Çizili duvarlar: Çocuklu her evin olmazsa olmazı. Eğer son sanat eserinden memnun değilseniz, yumuşak bir beze biraz diş macunu sıkıp silin. Sonra da suyla temizleyin. Oldu bitti !

2. Sararmış tırnaklar: Sadece sararması gerekmiyor- tam temizlik ve parlaklık için ideal. Tırnak fırçanıza diş macununuzu sıkıp fırçalayın. Tırnaklar için de çok faydalı.

3. Altı kararmış ütü: Yanmış gömleğe birşey yapamayız belki, ama delili yokedebiliriz 🙂 Altı kahverengi olmuş ütünüzü soğuduktan sonra önce diş macunuyla silin, sonra ıslak bezle üzerinden geçin. İlk aldığınızdaki gibi olacak.

4. Elimize sinmiş kokular: Sarımsak, soğan vs doğradıktan sonra elinize sıkacağınız çook az diş macunuyla yıkarsanız, bütün kokuları yokeder.

5. Spor / suni deri ayakkabı temizliği: Pırıl pırıl olacaklar.

6. Mobilya Lekeleri: Yumuşak bir bez ve diş macunundan sonra hiçbir leke kalmayacak. Ama sonra mobilya cilasıyla üzerinden geçmeniz gerekiyor.

7. Giysiye geçmiş mürekkep lekesi: Tek yapacağınız diş macunuyla sildikten sonra yıkamak. Performans, giysinin kumaşına göre değişebilir… Bir de üstünden sertçe geçmemekte fayda var. (Kumaşı zedelememek için)

8. Gümüş / Metal takılarınızı parlatın: Diş macunuyla silin ve bırakın. 8-9 saat sonra ıslak bezle silin. Bu değerli taşlarda da işe yarıyor, aklınızda olsun. Onlar da pırıl pırıl parlıyorlar.

9. Çizik CD’ler: Tabii ki çizik çok derinse işe yaraması biraz zor- ama yüzeysel olanlarda sihir gibi. Önce ince tabaka diş macunuyla silin, sonra ıslak bezle durulayın.

10. Sivilce düşmanı: Gece yatarken üzerine azıcık sürün, sabah yıkayın ve şaşırın.Kategoriler:Kullanışlı ve Pratik Bilgiler

Etiketler:, , , , ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

SİNEMATİK YEŞİLÇAM

Alternatif Sinema Kültürü Sitesi

%d blogcu bunu beğendi: