Siz Diş Macununuzu sadece ağız temizliğinde mi kullanıyorsunuz?

dmacun

1. Yazılı- Çizili duvarlar: Çocuklu her evin olmazsa olmazı. Eğer son sanat eserinden memnun değilseniz, yumuşak bir beze biraz diş macunu sıkıp silin. Sonra da suyla temizleyin. Oldu bitti !

2. Sararmış tırnaklar: Sadece sararması gerekmiyor- tam temizlik ve parlaklık için ideal. Tırnak fırçanıza diş macununuzu sıkıp fırçalayın. Tırnaklar için de çok faydalı.

3. Altı kararmış ütü: Yanmış gömleğe birşey yapamayız belki, ama delili yokedebiliriz 🙂 Altı kahverengi olmuş ütünüzü soğuduktan sonra önce diş macunuyla silin, sonra ıslak bezle üzerinden geçin. İlk aldığınızdaki gibi olacak.

4. Elimize sinmiş kokular: Sarımsak, soğan vs doğradıktan sonra elinize sıkacağınız çook az diş macunuyla yıkarsanız, bütün kokuları yokeder.

5. Spor / suni deri ayakkabı temizliği: Pırıl pırıl olacaklar.

6. Mobilya Lekeleri: Yumuşak bir bez ve diş macunundan sonra hiçbir leke kalmayacak. Ama sonra mobilya cilasıyla üzerinden geçmeniz gerekiyor.

7. Giysiye geçmiş mürekkep lekesi: Tek yapacağınız diş macunuyla sildikten sonra yıkamak. Performans, giysinin kumaşına göre değişebilir… Bir de üstünden sertçe geçmemekte fayda var. (Kumaşı zedelememek için)

8. Gümüş / Metal takılarınızı parlatın: Diş macunuyla silin ve bırakın. 8-9 saat sonra ıslak bezle silin. Bu değerli taşlarda da işe yarıyor, aklınızda olsun. Onlar da pırıl pırıl parlıyorlar.

9. Çizik CD’ler: Tabii ki çizik çok derinse işe yaraması biraz zor- ama yüzeysel olanlarda sihir gibi. Önce ince tabaka diş macunuyla silin, sonra ıslak bezle durulayın.

10. Sivilce düşmanı: Gece yatarken üzerine azıcık sürün, sabah yıkayın ve şaşırın.Categories: Kullanışlı ve Pratik Bilgiler

Tags: , , , , ,

%d blogcu bunu beğendi: