ŞŞrraaakkkkk !!! (Tokat sesi) – Panik yok, sadece emziriyorum :)

11. aya gidiyoruz, Duman’la. Ege ile olan emzirme maceramızdan hayli farklı ilerliyor; çünkü Duman’ın bu konuda fikirleri hep değişken oldu. 6 aya kadar meme bağımlısıyken, katı gıdaya geçiş ile birlikte bırakmaya çok niyetlendi ama izin vermedim. Daha sonra tekrar kabul etti ama 1 ay sonra bu seferde,  bu iş sakin durulurken yapılması gerektiğinden ilgisini kaybetmişti.

8.aydan sonra “İstemiyor işte, zorlamasam mı?” diye düşünmedim değil. Fakat hemen vazgeçirdim kendimi, Ege’yi 13 ay emzirmiştim- daha azına Duman için razı olamadım.

Madem bizim ufaklık sakin durmak istemediği için kalkıp gitmeye meyilliydi; o zaman bu işi eğlendirici hale getirmek gerekiyordu. Yurtdışı sitelerinde, yok boynunuza oyuncak bağlayın, yok bunun için özel kolyeler var onlardan alın filan yazıyordu ama ben oğlumu tanıyorum. Onları koparmadan içi rahat etmez 🙂 Böylece en eğlenceli oyuncak ben oldum…

Artık emzirirken hem o gülüyor, hem ben. Hem de etraftaysa eşim. Önce ellerimizi şaklatarak başladık oyuna. Sonra ben saçımla yanağını gıdıkladım, o saçımı çekti. Şimdi o yumuk avuçlarıyla küçük tokatlar atıyor ve pek bir bayılıyor çıkan sese. Bazen beni öksürük tutarsa, o da taklidimi yapıyor, sonra abartıyor tabii bu taklit işini biraz 🙂 Ben onun elinin içini gıdıklıyorum, o altta kalan koluyla öbür kolumu gıdıklıyor. Bu anların hepsinde de emmeye devam ediyor- gülmekten sütün boğazına kaçacağından korkuyordum ama şimdiye kadar olmadı. Böylece güzel bir 15 dakika boyunca emzirmiş oluyorum ve onunla gülüştüğümüz bu dakikalar çok hoşuma gidiyor. Espri anlayışının şimdiden olduğunu gördükçe mutlu oluyorum.

Tabii…15 dakikanın sonunda benim halimi anlatabileceğimden emin değilim 🙂 Görseniz, parmağımı prizden yeni çektim sanırsınız. Saçlarımın hepsi havada…Burnum çekilmekten dolayı köprüaltı sakinleri gibi kıpkırmızı…Kollarım mıncırılmaktan etimek gibi…Eğer kafamı iki yana salladıysam biraz da sersemlemiş oluyorum.

Ama gene de mutluyum işte. Sadece ileriki aylardan biraz korkmaya başladım 😀Kategoriler:Bebekler, Emzirme

Etiketler:,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Eğitim Şart

Eğitime ve doğaya dair sesli düşünüyorum

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

%d blogcu bunu beğendi: