Çocuğunuzun Öğretmeni için ‘Teşekkür Hediyesi’ Fikirleri

Bir öğretim yılının daha sonuna geldik neredeyse !! Bazılarımız, kocaaa bir yazın hayalini kurarken, bazılarımız ise şimdiden “Okul  Eylül’ün kaçında açılıyor?” diye sormaya başladı bile 🙂

Benim de kısa bir öğretmenlik serüvenim olmuştu yıllar önce…Yıl sonunda öğrencilerimin bana hediye ettiği vazoyu hala saklarım. Her sınıf, her sene, kendi sürprizleri, sevinçleri ve hüzünleriyle iz bırakır öğretmenlerde. İşte, siz de bu yıl çocuğunuzla ilgili, özel bir hediye vermek isterseniz, aşağıdaki fikirlere bir göz atın derim.

  • Kilometre Taşı Takvimi

“Süper bir öğretmen olduğunuz için teşekkürler” notu yerine, bu takvimi hazırlamaya ne dersiniz? Çocuğunuzun el yazısı ve sizin yardımınızla, her sayfada bir ayın ve çocuğunuzun yaptığı bir resim olduğu bir sayfa yapabilirsiniz. ( Ayın günlerini yazmanıza gerek yok). Örneğin, Kasım ayının sayfasına, ” İlk resimsiz kitabı okudu” ya da ” 2 basamaklı sayıları toplamayı öğrendi” yazabilirsiniz. Öğretim yılının sonunda, öğretmeniniz çocuğunuzun kaydettiği gelişmeleri, ve  1 yıl içinde neleri başardığını  gözleriyle görebilecek.

  • Mutluluk Portfolyosu

Çocuğunuzun okulla ilgili sene boyunca söylediği komik cümleleri, resimleriyle süsleyip bir hatıra albümü verebilirsiniz. Öğretmeni için söylediği güzel sözler, arkadaşlarıyla ilgili zararsız dedikodular da buna dahil olabilir.

  • Videolu Veda

Organize etmeyi becerebilirseniz bütün sınıfı da kapsayabilirsiniz. Çocukların öğretmenlerine bir kaç cümleyle teşekkür ve vedalarını kaydedip, ona gönderebilirsiniz.

  • Küçük Garsonlar

Ev yapımı; hatta bir iki tane de çocukların sizden yardım alarak hazırladığı bir pikniğe çağırabilirsiniz, öğretmeninizi…Öğretmene servisi çocuklar yapar, ve okul ortamının dışında hoş bir veda olur bence…Çocukların kendilerinin hazırladığı davetiyelerle çağırırsanız ekstra bir şirinlik eklemiş olursunuz.

  • Sınıf Bloğu

Bütün sınıf organize olup, anne ve babaların yardımıyla bir blog sayfası açabilir. Öğretmenlerine mesajlarını, anılarını yazabilir. Daha sonra güzel bir çiçeğe not olarak blog adresini iliştirebilirsiniz.

  • El izleri

Sınıftaki bütün çocukların renkli el izlerini çıkararak, altlarına isimleri veya resimleriyle hoş bir hediye yapabilirsiniz.

Unutmayın, iyi bir öğretmenin işi hiçbir zaman ders zili çaldığında bitmiyor. Planlıyor, her çocuğun ihtiyaçlarını gözden geçiriyor, endişeleniyor…Hele bizim ülkemizde, bu işi iyi yapabilmek için sadece kafa değil, yürekte yoruluyor…

Bütün öğretmenlerimize iyi tatiller, sevgiler ve teşekkürler.Kategoriler:Genel

Etiketler:, ,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

SİNEMATİK YEŞİLÇAM

Alternatif Sinema Kültürü Sitesi

%d blogcu bunu beğendi: