Gözünüzün altındaki yağ bezeciklerinden kurtulmak ister misiniz?

Eveeet- Sinir bozucu, değil mi? Yaşa bağımlı olmaksızın (bebeklerde bile olabilen), pek çok nedene (kolestrol, kozmetik prosedürlerin uygulanımı, vs vs) bağlı olarak peydah olabilen bu kabarcıklara kafayı taktıysanız, bu yazı tam size göre.

Bende 2-3 ay öncesine kadar yoktu; ama birdenbire oluşmaya başladıklarını farkettim.) Kolay bulunan çözümleri denedim (kremler,vs) ama bir sonuç alamadım.

Daha sonra çok basit bir karışım tarifi elime geçti- sonuç almaya başlayınca da ilk işim de buraya yazmak oldu.

1 hafta yapacağınız bu kürü ben henüz tamamlamadım (3. günündeyim) ama şu anda bile fark var. Siz de bu kabarcıkların gitmesini istiyorsanız, kalemi kağıdı elinize alın ve mutfağın yolunu bir an önce tutun 🙂

Dediğim gibi, 7 gün, günde 1 kez aynen şunları yapmanız gerekiyor:

1 çay kaşığı karbonat, 2 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 çay kaşığı balı iyice karıştırarak krem kıvamına getirin. Kenarda beklesin.

Daha sonra bir tutam ıhlamuru bir cezvede demleyin. Poşetlerde satılanlardanı tercih etmiyoruz; çünkü doğal olanları daha konsantre oluyor. Su kaynayıp, ıhlamur demlendikten sonra ocağın altını kapatın ve kafanıza bir havlu geçirerek cezveden çıkan buharın bütün gözeneklerinizi iyice açmasını sağlayın. Yaklaşık 5-10 dk yeterli olacaktır.

Gözenekler açılınca, hazırladığınız karışımı, kabarcıkların üzerine nazikçe sürün ve 15-20 dk bekletin. Süre dolunca da yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Ben yaptığım kremin bıraktığı hissi (yüzünüzü yıkadığınız zaman, sürdüğünüz yerlerin yumuşacık olduğunu farkediyorsunuz) çok sevdiğim için bir kaç kez de bütün yüzüme maske olarak kullandım.

Deneyin derim. Ben 3. gün itibariyle çok memnunum.

Darısı başınıza 🙂Kategoriler:Güzellik-Bakım, Tarifler

Etiketler:,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

SİNEMATİK YEŞİLÇAM

Alternatif Sinema Kültürü Sitesi

%d blogcu bunu beğendi: