“Gece geç saatlere kadar nasıl ayakta kalınır?” Duman Konakcı’dan, 12 aylık…

  1. ‘Yatma Saati’ne doğru bol bol gözlerini ovuştur ve esne. Bu, büyük insanlara mışıl mışıl uyuyacağının hayalini kurduracak. Yemeyi, içmeyi ve sakin bir akşam geçirmeyi düşünmeye başlayacaklar. Eğer, “Canım beniiim, nasıl da uykusu gelmiiişşşş…” derlerse, başardığını bil; yuttular demektir. Bu ilk adım çok önemli…
  2. Yatağa ilk yattığında gözlerini kısa bir süre için kapat ve fazla hareket etme…SAKIN UYUMA ! Burada en önemli şey, büyük insanlara planlarının işlediğini hissettirmek.
  3. Büyük insanın hareketlendiğini, odadan çıkmak üzere olduğunu anladığın anda bekle. Tam kapıya ulaştıklarında, aklına ilk geleni söyle: “Aaaaayyy…!” “Memeeeeee” “Pırrrrrtttttt..!!!” Her şey olur. Eğer seni oturma odasına götürmezlerse, AĞLA !!!
  4. Büyük insan, şu 2 şeyden birini yapacak: Ya seni görmezden gelerek, salonda koltukta kendi kendine şarkı söyleyecek, sesini dinleyecek, (Merak etme, aslında bütün dikkati senin üzerinde)  ya da hemen geri gelecek. Ne yaparsan yap, sakın susma ! AĞLAMAYA DEVAM ET !
  5. Eğer büyük insanınız, süt teklif ederse, tamam. Sütü al. Ama SAKIN UYUYAKALMA ! Tamam, esneyebilirsin. Bırak, o kazanmaya başladığını düşünsün…Seninle göz göze gelmeyecek, ve beklenmedik uzunlukta hareket etmeden bekleyecektir. Pes etme, KANMA ! Çünkü bu seni uyutmak için sadece bir tuzak !
  6. Bu noktada, büyük insanınız odadan çıkmaya çalıştığı anda, 3. maddeye geri dön.
  7. Artık onu uyumayacağınıza ikna etmeniz lazım. Ayağa kalk ! Onlar seni geri yatırmaya çalışacaklar, her seferinde ayağa kalkmayı başarmalısın. Eğer yine odadan çıkmaya hazırlandığını görürsen, bu kez yine ağla, AMA DAHA YÜKSEK SESLE !
  8. Unutma, ısrar, salona girişte anahtar ! Hepsi sonunda pes edecektir, sen yeter ki UYUYAKALMA ! Bir kaç adımı tekrarlamak zorunda kalabilirsin.

Not 1: Eğer yeni bir yerde, tatilde veya anneannelerde uyutulmaya çalışıyorsan, direk olarak 7. maddeden başla.

Not 2: Salona geri gittiğinde, büyükler TV’de kendi istedikleri bir şeyi açmışlarsa, Baby TV geri gelene kadar parmağını TV’ye doğrult ve ağlamaya devam et.

Evet, bebek başardın ! Zor bir yoldu ama sen yılmadın !! Yarın gece de bunları unutma, tamam mı ?

İyi Eğlenceler !!!

Duman KonakcıKategoriler:Bebeklerde uyku, Featured

Etiketler:,

sahincem

Mali Mevzular

Aç Kuzu

Daha iyi, daha kaliteli bir hayata aç kuzular için!

PSİKOLİK

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Topluluğu

Hava Delisinin Not Defteri

Telefonunuzu çevirirseniz sağ yandaki menümüzü de görebilirsiniz, sizin için çok şahane bi menü hazırladık.

SİNEMATİK YEŞİLÇAM

Alternatif Sinema Kültürü Sitesi

%d blogcu bunu beğendi: