Bebekler

Bir Otribebe Hikayesi: Köpüğe dönüşen sihirli ‘sümükler’!

Abisine göre nezle ve griple çok daha erken tanışan Duman; yine abisi Ege’nin tersine, ‘ihlal’ci bazı uygulamalara karşı oldukça dirençli çıktı.

Dolayısıyla, Otribebe eve girer girmez, amansız bir mücadele başladı. Ne yaparsanız yapın, o dolu fındık burunları boşaltmak zorundasınız- ve Duman gibi, 3 kaplan gücünde bir bebekle bu, gerçekten insanı tüketen bir 3 dakikaya dönüşüyordu.

Maalesef küçüklerle ilgili problemler, onlara özgü çözüm bulmanızı gerektiriyor. Otribebe’yle çıkanlara baktığımda, Duman’a şunu söyledim: “Aaa Duman, bak senin burnundan sihirli köpükler çıkıyor!!”

(O sırada ağzımda Otribebe’nin ucu, bir bacağım Duman’ın iki bacağının üzerinde, altta kalan kolum da, onun boşlukta kalan kolunu tutmakta- pencereden biri görse, hemen polisi arar, kesin…)

Mücadeleyi bırakan Duman, dikkatle sümük dolu uca bakmaya başladı…(Bu arada son derece manipülatif bir şekilde, oğlumun köpük / balon obsesyonundan faydalandığımı da itiraf ediyorum…Siz de, aynı şekilde yaratıcılığınızı konuşturup, bu sümüklere bir kulp bulmalısınız…J )

“Aaaa, anne bak !!! Buman (Duman)’ın burnu köpük köpük yapmıııışşş…! Yineee…! Yinee köpük yaaapp !!”

Bir daha yaptık- ve gerçekten hiç olmadığı şekilde 1 haftada 1 kutu yedek ucu (içinde 10 adet var) bitirdik.

Denediklerimin içinde en çok memnun kaldığım aspiratör de, dolayısıyla Otribebe oldu. Sadece küçük çocukların fantezi dünyasına hitap ettiği (!) için değil, tek kullanımda olay yerinden uzaklaşmaya gerek kalmadan işi bitirmesi, diğerlerine göre daha fazla çekebildiğiniz için, daha uzun süre rahatlık sağlaması açısından benim tercihim oldu. Duman’ın yoğun nezle zamanlarında, bana vertigo’nun ucundan azıcık tattırdığı için de, benim de Otribebe ile gayet enteresan bir ilişkim olduğunu söylemeliyim J .

Ne olursa olsun, ‘sihirli köpük aleti’, bu aylarda evde sürekli baş köşede, ve fazla mesai yapıyor.

Herkese geçmiş olsun !